Αθλητικά Τμήματα

Προσχολική ηλικία 3,5-5 ετών

1.    Εγκαταστάσεις

2.    Πρόγραμμα

Παιδικά Τμήματα 6 – 18 ετών

1.    ΕΝΟΡΓΑΝΗ 6-15 ετών
1.1. Εγκαταστάσεις

1.2. Πρόγραμμα

2.    ΡΥΘΜΙΚΗ 5-12 ετών
2.1. Εγκαταστάσεις

2.2. Πρόγραμμα

3.    ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ 7 ετών και άνω
3.1. Εγκαταστάσεις

3.2. Πρόγραμμα

4.    ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ 5-12 ετών
4.1. Εγκαταστάσεις

4.2. Πρόγραμμα

5.    ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗ 6-15 ετών
5.1. Εγκαταστάσεις

5.2.Πρόγραμμα

6.    ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ 7-18 ετών
6.1. Εγκαταστάσεις

6.2. Πρόγραμμα

7.    ΣΤΙΒΟΣ 6-12 ετών
7.1. Εγκαταστάσεις

7.2. Πρόγραμμα

8.    TAE KWON DO 5-18 ετών
8.1. Εγκαταστάσεις

8.2. Πρόγραμμα

9.    ΕΦΗΒΙΚΟ ΤΜΗΜΑ 13-17 ετών
9.1. Εγκαταστάσεις

9.2. Πρόγραμμα

Τμήματα ενηλίκων 18-60 ετών

1.    ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ
1.1. Εγκαταστάσεις

1.2. Πρόγραμμα

2.    ΑΕΡΟΜΠΙΚ – ΟΡΘΟΣΩΜΙΚΗΣ – PILATES – YOGA – ZUMBA

2.1. Εγκαταστάσεις

2.2. Πρόγραμμα Α΄ ΚΑΠΗ
2.3. Πρόγραμμα Β΄ ΚΑΠΗ

2.4. ΚΑΠΗ Μενεμένης

3.    ΜΥΙΚΗΣ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗΣ

3.1. Εγκαταστάσεις

3.2. Πρόγραμμα Α΄ ΚΑΠΗ
3.3  Πρόγραμμα Β΄ ΚΑΠΗ

Τμήματα Τρίτης Ηλικίας 60 και άνω

  1. Εγκαταστάσεις
  2. Πρόγραμμα Α΄ ΚΑΠΗ
  3. Πρόγραμμα Β΄ ΚΑΠΗ
  4. ΚΑΠΗ Μενεμένης
  • Πρόγραμμα Αθίγγανων. Το πρόγραμμα πραγματοποιείται στον συνοικισμό Αγ. Νεκταρίου, στο κλειστό γυμναστήριου του 3ου Δημ. Σχολείου και ώρες 17:00 – 20:00
  •  Πρόγραμμα Χρόνιων Παθήσεων. Το πρόγραμμα έχει σκοπό την άσκηση ατόμων με χρόνιες παθήσεις μέσα από ένα σύνολο ειδικών ασκήσεων από έμπειρα καταρτισμένους καθηγητές Φυσικής Αγωγής.
  •  Πρόγραμμα Α.Μ.Ε.Α. Στο πρόγραμμα συμμετέχουν άτομα που έχουν κινητικά προβλήματα καθώς και άτομα με νοητική υστέρηση, με την καθοδήγηση καταρτισμένων καθηγητών Φυσικής Αγωγής, και πραγματοποιείται στο γυμναστήριο του Α’ ΚΑΠΗ Αμπελοκήπων.
  • Εποχιακά Προγράμματα – Καλοκαιρινές Δραστηριότητες 2013. Διοργανώνεται από την Αντιδημαρχία Αθλητισμού, το Γραφείο Αθλητισμού και νέας Γενιάς και την Δημοτική Επιχείρηση του Δήμου Αμπελοκήπων – Μενεμένης  κάθε καλοκαίρι  και συμμετέχουν παιδιά ηλικίας 6-13 ετών τα οποία μαθαίνουν τα βασικά στοιχεία της κολύμβησης με την επαφή που έχουν σε πισίνες και την θάλασσα.
  • Τμήματα Μπάσκετ-Βολεϊ-Ποδοσφαίρου που συμμετέχουν σε αθλητικές διοργανώσεις. Λειτουργούν τα παρακάτω τμήματα:

ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ:                 Δευτέρα: 18.30-20.00 EAKΤετάρτη:  17.30-19.00 EAKΠέμπτη:  17.30-19.00 EAK

ΜΠΑΣΚΕΤ K20:
                    Τρίτη:      15.00-16.15 ΕΑΚ
Πέμπτη:  16.00-17.15 ΕΑΚΚυριακή: 14.00-15.30 ΕΑΚ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΙΚΟ:Δευτέρα:      18,30-20.00 ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΤετάρτη:       16.00-17.30 ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ
Παρασκευή: 16.00-17.30 ΕΑΚΜΠΑΣΚΕΤ ΜΙΝΙ:              Δευτέρα: 20.00-21.30 ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ
Πέμπτη:  17.30-19.00 ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ
Σάββατο: 09.00-10.30 ΕΑΚ
Κυριακή:  09.00-10.30 ΕΑΚ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ:
Τρίτη:          18.30-20.00 EAK
Παρασκευή: 17.30-19.00 EAK
Κυριακή:      17.30-19.00 EAK
    ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:
Δευτέρα: 16.00-17.30 ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ
Τετάρτη: 16.00-17.30 ΕΑΚ
Παρασκευή: 16.00-17.30 ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ    ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΙΝΙ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ:
Δευτέρα:    17.30-18.30 ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣάββατο: 13.00-14.00 ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ
Κυριακή:  13.00-14.00 ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ
ΒΟΛΕΪ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:Τρίτη:          18.00-19.30 ΛΕΜΟΝΙΔΗΣ
Τετάρτη:       15.00-16.30 ΛΕΜΟΝΙΔΗΣ
Πέμπτη:        21.00-22.30 ΚΑΛΠΑΚΙΔΟΥ
ΒΟΛΕΪ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:Τετάρτη:        19.30-21.00 ΚΑΛΠΑΚΙΔΟΥΠέμπτη:         19.30-21.00 ΚΑΛΠΑΚΙΔΟΥ
Παρασκευή:     20.30-22.00 ΚΑΛΠΑΚΙΔΟΥ
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ:
Δευτέρα:       17.55-19.15 Κ.ΜΙΓΚΟΤΖΙΔΗΣ
Τετάρτη:        19.15-20.35 Α.ΑΣΤΡΕΙΝΙΔΗΣ
Παρασκευή:     17.55-19.15 Κ.ΜΙΓΚΟΤΖΙΔΗΣΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ JUNIOR:   Δευτέρα:         17.00-19.55  5Χ5  Β.ΜΑΥΡΟΥΔΑΚΗΣ
Τετάρτη:         18.00-19.00  5Χ5   Β.ΜΑΥΡΟΥΔΑΚΗΣ
Παρασκευή:      17.00-19.55   5Χ5  Β.ΜΑΥΡΟΥΔΑΚΗΣ  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ PROJUNIOR:   Τρίτη:             18.00-19.00   5Χ5  Β.ΜΑΥΡΟΥΔΑΚΗΣ
Τετάρτη:         17.00-18.00   5Χ5  Β.ΜΑΥΡΟΥΔΑΚΗΣ
Παρασκευή:      16.00-19.00   5Χ5  Β.ΜΑΥΡΟΥΔΑΚΗΣ
Στους αθλητές δίνονται ΔΩΡΕΑΝ στολές και φόρμες.